Μπέμπηδες για φίλημα στο Ενωσιακό

Πανδαισία μπέμπηδων στους τελικούς του πρωταθλήματος Παίδων που διοργάνωσε με επιτυχία η ΕΠΣ. Προηγήθηκε ο μικρός τελικός με την ΑΕ Ληλαντίου να κατακτά το χάλκινο μετάλλιο και ακολούθησε ο Τελικός και σε πανηγυρική ατμόσφαιρα οι απονομές.
Στον τελικό σε ένα ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου οι μπέμπηδες του Ν.Δανελη και του Μ.Μαύρου παρέδωσαν μαθήματα ποδοσφαίρου στο Ενωσιακο γήπεδο μπροστά σε 500 φιλάθλους.
Οι παίχτες της Αναγέννησης Ευρίπου και του Α.Ο.Κυζίκου/Α.Ο.Χαλκίς απέδειξαν
γιατί θεωρούνται από τις καλύτερες ομάδες στην κατηγορία τους.
Τα στοιχεία που διέκριναν τον τελικό ήταν η ταχύτητα, η σωστή ανάπτυξη του παιχνιδιού
και το πάθος που στο τέλος βρήκε νικητή στα σημεία την ομάδα του Μ.Μαύρου με 2-3.
Στο αγωνιστικό κομμάτι οι κιτρινόμαυροι μπήκαν φουριόζοι στο παιχνίδι και κατάφεραν
να προηγηθούν στο 1ο ημίχρονο με 0-2 με γκολ των Ντεγιαννη στο 10 και του Γραμματικογιαννη
στο 29 Από την άλλη πλευρά οι του Ευρίπου προσπάθησαν να αντιδράσουν παίρνοντας την κατοχή
μπάλας χωρίς να κάνουν την μεγάλη φάση.
Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου μείωσαν με τον Ευσταθιου στο 43 όμως την όρεξη τους
για κάτι καλύτερο φρόντισε να τους την κόψει ο Γκογκος στο 50 πετυχαίνοντας ένα πολλή
όμορφο γκολ κάνοντας το 1-3.
Πέντε λεπτά πριν το τέλος το γκολ πέναλτι του Ευσταθιου 3-2 δεν άλλαξε κάτι στον τελικό
νικητή και έτσι το τριπλό σφύριγμα του κ.Κασομουλη βρήκε τους νικητές να πανηγυρίζουν.