Πρώτο βήμα για τον Ηρακλή Χαλκίδας

Το πρώτο βήμα έκανε ο Ηρακλής Χαλκίδας επικρατώντας των Ροδίων Άθλησης με 3-0 σετ . Η ομάδα του Σπ. Γκολίτση απέδωσε εξαιρετικό βόλεϊ και χειροκροτήθηκε από τους φιλάθλους που είχαν κατακλύσει το κλειστό της Κανήθου.
25-20 υπέρ του Ηρακλή το πρώτο σετ που ήταν και το μοναδικό που οι Ροδίτες πρόβαλαν αντίσταση.
'Ανετα 25- 14 το δεύτερο σετ και ακόμα πιο άνετα 25-11 το τρίτο.
Την Κυριακή στις 18:00 ο δεύτερος αγώνας με αντίπαλο τον Πήγασο Πολύχνης και με νίκη εξασφαλίζει την συμμετοχή του στους αγώνες ανόδου με τους άλλους τρεις νικητές των ομίλων εκ των οποίων οι δύο θα πάρουν την άνοδο για την Α1 Εθνική κατηγορία στους αγώνες που θα γίνουν 6-7 & 8 Μαΐου. Ηδη στην μάχη της ανόδου έχουν ήδη περάσει η Παλλήνη, ο Κύζικος και η Νίκη Αιγινίου και περιμένουν τον νικητή από τους αγώνες της Χαλκίδας