Τσίμπησε βαθμό η Καστέλλα στο Αυλωνάρι

Βαθμό τσίμπησε η Καστέλλα μέσα στο γήπεδο ''Ν. Κούκης'' σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο ημίωρο, η Καστέλλα ισορρόπησε μέχρι το τέλος του Α' μέρους, αλλά στην επανάληψη το Αυλωνάρι ήταν καλύτερο, έχασε ευκαιρίες και δεν μπόρεσε να πάρει την νίκη με τελικό αποτέλεσμα το 0-0.
Με δύναμη μπήκε το Αυλωνάρι και στο 3' έχασε δυο ευκαιρίες συνεχόμενες να ανοίξει το σκορ. Στην πρώτη μετά από παράλληλη σέντρα του Δήμου ο Μπασινάς έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ και με την εκτέλεση του κεφαλιά από κοτά του Καραμπίνη έδιωξαν σχεδόν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί.
Η πρώτη ε΄πίσκεψη της Καστέλλας ήταν στο 17' με σουτ από πλάγια του Μήτρου που έφυγε άουτ.
Στο 30' μακρινό σουτ του Μακρή έφυγε ελάχιστα άουτ.
Η συνέχεια ανήκε στους φιλοξενούμενους που ισορρόπησαν και είχαν δυο καλές ευκαιρίες.
Η πρώτη στο 35' σε πλασέ του Μήτρου που μπλόκαρε ο Πετρακης και η δεύτερη στο 40' όταν ο Πετράκης έπεσε στα πόδια του Λαφαζάνη και έσωσε την εστία του.
Στην επανάληψη το Αυλωνάρι ανέβασε ρυθμό και άρχισε να πιέζει την Καστέλλα χάνοντας αρκετές ευκαιρίες.
Στο 48' πλασέ από κοντά του Δήμου έφυγε απελπιστικά άουτ.
Στο 53' μακρινό σουτ του Μακρή έφυγε ελάχιστα άουτ.
Στο 54' ο Σεϊντόπουλος από ευνοϊκή θέση πλάσαρε αλλά ο Κυρόπουλος μπλόκαρε.
Στο 79' ο Δήμου σέντραρε και ο Βογιατζής από κοντά έπιασε γυριστό σουτ που έφυγε ελάχιστα άουτ.
Στο 81' ανάποδο ψαλίδι του Δήμου έφυγε άουτ
Στο 84' Σέντρα του Κόκκου κεφαλιά του Μακρή έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κυρόπουλος.
Από την άλλη πλευρά δυο φορές στο δεύτερο μέρος ο Μήτρου έφερε με σέντρες την μπάλα στα καρέ του Πετράκη αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Στον αγώνα έκανε και το ντεμπούτο του η νέα μεταγραφή του Αυλωναρίου Στ. Ζέρβας που αποκτήθηκε πρόσφατα.

Πολύ καλή η διαιτησά του Γ Λάμπρου και των βοηθών του Κοντογιαννίδη και Παραδεισόπουλου.
ΑΟ Αυλωναρίου: Γ. Κρόκος
Πετράκης, Κόκκος (86' Μπρεγκανάκου), Μαρούλης, Καραμπίνης, Φρυγανάς, Βασιλείου Β, Σεϊντόπουλος, Μακρής, Βασιλείου Δ (87' Ζέρβας), Δήμου Ηλ, Φραγγής (68' Βογιατζής).
ΑΠΟ Καστέλλας: Ν Κιαπέκος.
Κυρόπουλος, Αναστασίου, Κεχαγιάς (87' Σέγκος), Ταυρής, Ράζος, Μπασινάς, Σπανός, Τσούτσης, Λαφαζάνης, Μαντάς, Μήτρου.