3-0 η Κάρυστος την Κύμη

Την νίκη και τους 3 βαθμούς πήρε ο ΑΟ Καρύστου στην έδρα του επί του ΑΟ Κύμης, σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, κατάφεραν να σημειώσουν δυο γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και τριπλασίασαν νωρίς στην επανάληψη τα τέρματα τους. Η ομάδα της Κύμης δεν κατάφερε να απαντήσει και μάλιστα στο τέλος έχασε πέναλτι.
Στο 41' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κοντινό πλασέ του Δημητρούλη 1-0.
Τέσσερα λεπτά αργότερα στο 45' ο Λαζάκης δέχθηκε μπαλιά και με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη στο 57' η Κάρυστος κλείδωσε την νίκη με γκολ που σημείωσε και πάλι ο Λαζάκης 3-0
Στο 85' η Κύμη κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Πόγκας  και απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Μπαμπανιώτης.
ΑΟ Καρύστου: Γ Τσόκας
Μπαμπανιώτης, Ρουκλιώτης, Γεραντώνης, Σφυρίδης, Θεολόγου Αντ, Κασέμι(73' Σαρλάνης), Κεφαλας(69' Εντρικ), Δημητρούλης, Λαζάκης, Παπαλεξάνδρου(60' Καράβολας), Θεολόγου Μ.
ΑΟ Κύμης: Δημ. Παππάς.
Τριανταφύλλου, Κουτσαυλής, Τσιλικοχρυσος, Τρίκκας, Πούρης, Χρήστου(54' Γεωργίου), Ρέτσας(46' Γέραλης), Τσακλάνος Δ, Πόγκας, Τσακλάνος Χ, Καράπας.