ΑΕ Ληλαντίου -Αφράτι 1-1 Δελτίο τύπου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
                  Α.Ε.Λ. – ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ 1-1
           ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΕΣ 2-1 ΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΥΡΙΠΟΥ

Η ομάδα μας με δύο διαφορετικά πρόσωπα στον αγώνα προσπάθησε για την νίκη με την ομάδα του Αφρατίου χωρίς όμως να τα καταφέρνει με το αποτέλεσμα να είναι στο τέλος του αγώνα ισόπαλο 1-1.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας προσπάθησε να δώσει το δικό της ρυθμό στον αγώνα  αλλά οι προσπάθειες των αθλητών στην τελική προσπάθεια δεν ήταν καλές με αποτέλεσμα να μην έρχεται το γκολ, και σαν να μην έφτανε αυτό στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Γκίνης με σουτ πλασέ στην μοναδική φάση στην εστία μας έκανε το 0-1 με τον νόμο του ποδοσφαίρου να επαληθεύετε.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας δεν το έβαλε κάτω δημιούργησε φάσεις στην αντίπαλη εστία και δύο φορές ο Μικράκης και μία ο Παπαγεωργίου δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα αντίπαλα δίκτυα.
Το γκολ ήρθε στο 76΄ με εκτέλεση πέναλτι του Παπαγεωργίου το οποίο είχε κερδίσει ο Βογιατζής.
Μέχρι το τέλος του αγώνα ο ρυθμός ήταν πολύ καλός και από τις δύο ομάδες που ζητούσαν το δεύτερο γκολ χωρίς όμως να έρχεται και το σφύριγμα του άριστου κ. Βρακά να βρίσκει τις ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό.

Καλή η διαιτησία των κ.κ. Βρακά,Παπά και Τσαφού.
ΑΕΛ
 Χιώτης, Χατζηαντωνάκης,  Κέντρος,Ποδάρας,Μικράκης,
 Φλώρος, Μαρίνος ( 59΄Σπυράκης ),Αργύρης (67΄Βογιατζής ), Παπαγεωργίου, Αναγνώστου ( 67΄Μπουραντάς Αποστ. ),  Κορκόβελος.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα παίξει την Κυριακή 14/2  και ώρα 15.30 στο γήπεδο Καρύστου  με τον ΑΟ Μαρμαρίου.

Με νίκη συνέχισε η ομάδα  Παίδων στο αντίστοιχο πρωτάθλημα κερδίζοντας με 2-1 την ομάδα τις Αναγέννησης Ευρίπου.
Τα γκολ για την ομάδα μας σημείωσαν οι Ζάνιος και Χαλιώτης.