Δύσκολα η Σκύρος 1-0 το Μαρμάρι

Δύσκολα η Σκύρος πήρε την νίκη από το Μαρμάρι, σε ένα αγώνα μοιρασμένο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα με τους γηπεδούχους να σημειώνουν το γκολ της νίκης τους λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου,

Ο αγώνας ξεκίνησε με την Σκυρο να έχει μια ελαφρά υπεροχή για το πρώτο εικοσάλεπτο, είχε δυο ευκαιρίες, αλλά μετά το ημίωρο το Μαρμάρι ισορρόπησε και είχε μια καλή ευκαιρία σε εκτέλεση φάουλ που έφυγε ελάχιστα άουτ.
Στο 40' η Σκύρος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Καραμπίνη μετά από σέντρα του Αθανασούλη 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα και από τις δύο ομάδες οι οποίες είχαν από δυο καλές στιγμές στο πρώτο ημίωρο, αλλά δεν μπόρεσαν να τις εκμεταλλευτούν.

Το τελικό σφύριγμα βρήκε τους Νησιώτες νικητές με 1-0 με το γκολ που σημείωσαν στο 40' και να παίρνουν τους τρεις βαθμούς.