Εντυπωσιακός ο Ταμυναϊκός στους ''4'' του κυπέλλου

Πιάνοντας εξαιρετική απόδοση σε όλο το 90λεπτο ο Ταμυναϊκός πήρε την νίκη και την πρόκριση στους τέσσερις του κυπέλλου Ευβοίας από τον κάτοχο του κυπέλλου Ολυμπιακό Χαλκίδας με 2-0.
Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα ο Ταμυναϊκός πήρε τον έλεγχο του αγώνα και άρχισε να επιτίθεται κατά κύματα στην εστία του Σολογιάννη.
Στο 9' μετά από τρεις αποτυχημένες επιθέσεις ο Ταμυναϊκός άνοιξε το σκορ με πλασέ του Σταμέλου 1-0.
Στο 17' σε σέντρα του Θωμά ο Αναστασίου έπιασε δυνατό σουτ ελάχιστα άουτ.
Στο 29΄επίσης δυνατό σουτ του Μανδράκα πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο 37' εντυπωσιακή επέμβαση του Σολογιάννη που έδιωξε πλασέ του Αργύρη.
Στο 45'από πλάγια ο Πιλάτης έπιασε δυνατό σουτ που απέκρουσε ο Σολογιάννης.
Από την πλευρά του Ολυμπιακού στο πρώτο μέρος δεν έγινε κάποια φάση στα καρέ του Κότσαρη.

Στην επανάληψη ο Ταμυναϊκός συνέχισε να έχει την υπεροχή και στο 50' ο Σολογιάννης έσωσε την εστία του διώχνοντας με τα πόδια πλασέ του Αναστασίου.
Στο 55' μακρινό σουτ του Κούρτη μπλόκαρε ο Σολογιάννης.
Στο 57' έγινε η πρώτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό που κέρδισε δυο συνεχόμενα κόρνερ που πέρασαν ανεκμετάλλευτα.
Στο 60' ο Ταμυναϊκός διπλασίασε το τέρματα του με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι του Κούρτη από σέντρα ακριβείας του Αναστασίου 2-0.
Στο 64' ο Ολυμπιακός που ισορρόπησε τον αγώνα είχε μια μεγάλη ευκαιρία σε τετ-ατε του Σκριβάνου που πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο 79' κεραυνό του Μανδράκα έδιωξε σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Σολογιάννης
σε κόρνερ.
Για τα επόμενα 15 λεπτά μέχρι την λήξη ο Ολυμπιακός προσπάθησε να πιέσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα και η λήξη βρήκε νικητή τον Ταμυναίκό με 2-0.