Την ολική ανατροπή η Δόξα Προκοπίου

Την ολική ανατροπή έκανε η Δόξα Προκοπίου στο γήπεδο Ν Πύργου με αντίπαλο την ΑΕ Ταξιάρχη που προηγήθηκε με 3-0 παίζοντας δυνατά, αλλά η Δόξα κατάφερε να γυρίσει τον αγώνα και να φύγει με την νίκη κάνοντας το 2Χ2 στο πρωτάθλημα.
Η ΑΕ Ταξιάρχη αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους και προηγήθηκε με 3-0 έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων. Η Δόξα αντέδρασε και πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο με γκολ του Γ. Κουτσουφλάκη μείωσε σε 3-1.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε με την Δόξα να πιέζει ασφυκτικά και να καταφέρνει να μειώσει ακόμα περισσότερο με γκολ που σημείωσε ο Σοφρώνης 3-2. Λίγο αργότερα ο Γ. Κουτσουφλάκης σημείωσε το 3-3 φέρνοντας τον αγώνα στα ίσια.
Η ολική ανατροπή για την Δόξα ήρθε στο 83' με τον Δανέλη που μπήκε αλλαγή και έδωσε την Νίκη στην Δόξα Προκοπίου με το τελικό 3-4