Νίκη με μια κανονιά ο ΑΟ Ζάρητρα

Με μια κανονιά στο 93' ο ΑΟ Ζάρητρα πανηγύρισε την νίκη επί του ΑΟ Αυλίδας και το πρώτο τρίποντο στην ιστορία του στην μεγάλη κατηγορία του Νομού μας σε ένα εξαιρετικό αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.
Με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι κύλησε το πρώτο μέρος, ενώ στην επανάληψη η Αυλίδα ισορόπησε, ανέλαβε τον έλεγχο του αγώνα αλλά δεν είχε τελική προσπάθεια.

Με πάθος και από τις δυο ομάδες ξεκίνησε ο αγώνας και με τους γηπεδούχους να ζεσταίνουν τον κόσμο στο 10' όταν ο Δημολιάνης πλάσαρε αλλά ο Σαλεμής με εντυπωσιακή επέμβαση έσωσε την εστία του.
Στο 13' νέα ευκαιρία για τα Ζάρητρα σε πλασέ του Μαντασά ελάχιστα άουτ.
Στο 37' δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Ν Καλιοτζή πέρασε ελάχιστα άουτ.

Η μοναδική καλή στιγμή για την Αυλίδα στο πρώτο μέρος ήταν ένα πλασέ του Σπυρόπουλου που απογείωσε τον Παπαρίδη για να μπλοκάρει την μπάλα.
Στην επανάληψη στο 46' νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Δημολιάνη που πλάσαρε για να μπλοκάρει ο Σαλεμής.

Η απάντηση της Αυλίδας ήρθε στο 48' όταν ο Σπυρόπουλος που δέχθηκε σέντρα από ένα μέτρο πλάσαρε άουτ.
Τρία λεπτά αργότερα νέα ευκαιρία σε δυνατό σουτ του Σαλεμή άουτ.
Στο 78' διαγώνιο σουτ του Μαντασά δεν βρήκε στόχο.
Στο 82' η Αυλίδα πλησίασε το γκολ σε πλασέ του Σπυρόπουλου που έφυγε ελάχιστα άουτ.
Κι ενώ φθάσαμε στο 93' και ο διαιτητής έβαλε την σφυρίχτρα στο στόμα του για το τελευταίο σφύριγμα ο Καλιοτζής λίγο μετά την σέντρα με ένα ξερό μονοκόμματο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σαλεμή σημειώνοντας το 1-0 που πανηγυρίστηκε έξαλα. Μετά το γκολ έληξε και ο αγώνας.

Άριστη η διαιτησία του Βαλ. Βρακά και των βοηθών του, Κοντογιαννίδη και Δάλλα.