Στους 16 του κυπέλλου η Σκεπαστή.

Στην 4η φάση του κυπέλλου Ευβοίας πέρασε η Σκεπαστή που νίκησε και απέκλεισε την ΑΕΚ Ν Πύργου με 1-0.
Εξαιρετικοί οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος, είχαν τον έλεγχο του αγώνα, έχασαν ευκαιρίες, ενώ είχαν και δύο δοκάρια με τον Θαλασσινό. Μια μεγάλη ευκαιρία σε τετ-ατε με τον Στραφιώτη είχε και η ΑΕΚ Ν Πύργου.
Παρά την υπεροχή της Σκεπαστής το σφύριγμα της λήξης βρήκε τις ομάδες ισόπαλες 0-0.

Στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα με την ΑΕΚ Ν Πύργου να ισορροπεί και να απειλεί.
Στις λεπτομέρειες έδειχνε ότι θα κριθεί ο αγώνας και έτσι έγινε με την Σκεπαστή στο 75' να σημειώνει το τέρμα που έκρινε τον αγώνα και την πρόκριση. Από μπαλιά του Θαλασσινού ο Γερογιάννης με πλασέ σημείωσε το 1-0 που έστειλε την ομάδα της Σκεπαστής στην επόμενη φάση.