Νίκη με ανατροπή ο ΑΟ Θήβας μέσα στην Μαλεσίνα.

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο ΑΟ Θήβας μέσα στην Μαλεσίνα και μάλιστα κάνοντας την ανατροπή αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 21', κατάφερε να ισοφαρίσει, έμεινε με 10 παίκτες στο 54' και στο 73' γύρισε τον αγώνα, σημείωσε το 1-2, αύξησε τον δείκτη του σκορ στο 1-3  και στο 89' δέχθηκε το 2ο γκολ και έφυγε μέσα από την Μαλεσίνα με την νίκη περιμένοντας την τελευταία αγωνιστική την επόμενη Κυριακή το μεγάλο ντέρμπι στην Χαλκίδα
Στον αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 21' με δυνατό σουτ του Λέντα 1-0.
Στο 32'οι φιλοξενούμενοι έφεραν τον αγώνα στα ίσια με σκόρερ τον Μπινιάκο 1-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η ομάδα της Θήβας έμεινε με 10 παίκτες λόγο αποβολής του Μπινιάκου, ενώ στο 73' πήρε κεφάλι στο σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βεζυρτζλογλου 1-2.
Στο 86' οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν με δυνατό σουτ και πάλι του Βεζυρτζόγλου το 1-3, ενώ στο 89' ο Λέντας μείωσε για την Μαλεσίνα σε 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.