Σαν σήμερα 18 Απριλίου 2015: 3-0 ο Ταμυναϊκός τα αποδεκατισμένα Λουκίσια

Άνετο απόγευμα για τον Ταμυναϊκό που πήρε εύκολη νίκη με 3-0 από τον αποδεκατισμένο ΑΟ Λουκισίων που ήρθε στο Αλιβέρι με 12 παίκτες σε ένα αγώνα που παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των φιλοξενουμένων οι οποίοι κράτησαν ένα ημίχρονο, κατέρρευσαν στο δεύτερο και η ήττα ήρθε φυσιολογικά.
Με τους γηπεδούχους να χάνουν δυο μεγάλες ευκαιρίες με τον Τσαλιγκό Γ και μία με τον Σταμέλο στο πρώτο πεντάλεπτο άρχισε ο αγώνας.
Στο 20' νέα διπλή ευκαιρία με Σταμέλο και Β. Τσαλιαγκό, ενώ στο 31' το δοκάρι σταμάτησε νέο δυνατό σουτ του Β. Τσαλιαγκού.
Το ημίχρονο έστειλε τις δυο ομάδες ισόπαλες με 0-0 στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη  ο Ταμυναϊκός ανέβασε στροφές και στο 55' μετά από σέντρα του Ιωαννίδη ο Β. Τσαλιαγκός με κεφαλιά άνοιξε το σκορ 1-0.
Στο 76' Ο Τσαλιαγκός δέχθηκε μπαλιά και με δυνατό πλασέ διαμόρφωσε το 2-0.
Στο 83' ο νεοεισελθών Μάλλιος πο μπήκε αλλαγή στην πρώτη του επαφή με την μπάλα την 'εστειλε στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 3-0 υπέρ του Ταμυναϊκού.

Ταμυναίκός: Σπ. Σταματούκος.
Κότσαρης, Ιωαννίδης(68' Λύκος Μ), Κρόκος, Καρατζάς, Λύκος Δημ, Πιλάτης, Σταμέλος, Κούρτης, Τσαλιγκός Β (83' Μάλλιος),Τσαλιγκός Β ( 81' Μπάνος), Μανδράκας.

ΑΟ Λουκισίων: Τάσος Ταυταρίδης.
Ντελής, Κίλλιας, Ντοβίνος, Μπουλούκος, Ντελής, Κωσταντόπουλος, Τουλίτσης, Σεϊνταρας, Λουκατζίκος, Ελευθερίου, Ραχιώτης.