Σαν σήμερα 23 Μαρτίου 2015: Ισόπαλο το Ντέρμπι. Ακράτητος-Ευβοικός 1-1

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι του βορείου ομίλου της Γ' κατηγορίας  Εύβοιας ανάμεσα στον Ακράτητο Κεχριών και των Ευβοϊκού Γουβών  με σκορ 1-1.
Δυνατό παιχνίδι με πολύ παθός και από τις δυο ομάδες αφού η κάθε μια ήθελε την νίκη για διαφορετικούς λόγους.
Ο Ακράτητος αν κέρδιζε το παιχνίδι στέφονταν από χθες πρωταθλητής, από την άλλη η ομάδα του Ευβοϊκού Γουβών, ήθελε την νίκη προσδοκώντας στραβοπάτημα του Αρτεμισιακού στην ΟΠΑ, για να κατακτήσει την προνομιούχου δεύτερη θέση που οδηγεί στην άνοδο στην Β'κατηγορίας.
Δυνατά μπήκαν στο παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι και στο 31' ευτύχισαν να πάρουν κεφαλή στο σκορ με ωραίο άπιαστο σουτ του Πρίνου (0-1).
Ένα λεπτό πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Χρίστου Παρίσση.
Το πέναλτι το εκτέλεσε εύστοχα ο Αχματιώτης ισοφαρίζοντας το παιχνίδι (1-1).
Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δυο ομάδας προσπάθησαν να πάρουν την νίκη χωρίς όμως να το καταφέρουν.

Ακράτητος Κεχριών:(Γιάννης Τζανής)
Παγώνης, Αχματιώτης, Κοκκίνης, Σταμούλος, Αυλωναρίτης, Μπαλομένος, Κυπραίος (65'Τριανταφύλλου), Παρίσσης Α, Μόσχου(81'Γιαννιός),  Χατζής (Αγγελόπουλος), Παρίσσης Χ.

Ευβοϊκος Γουβών:(Θανάσης Σελίμης)
Νάτσιος, Λορίδας, Τσούτσικας, Βούλγαρης, Λάνζος, Γαβριήλ, Μπουλουγούρης, Σελίμης, Γιάγκος(88'Κρυσταλόγιαννης), Γεροκωνσταντής, Πρίνος.

(αύριο θα ακολουθήσει ΠΛΟΥΣΙΟ φωτορεπορτάζ)