Κυβερνήτης & με διαφορά ο Γυμναστικός Κύμης.

Εντυπωσιακός ο Γυμναστικός δεν άφησε τον Παπάγου να πάρει ανάσα και τον φιλοδώρησε με 43 πόντους διαφορά δείχνοντας άξιος Κυβερνήτης της Β' Εθνικής.
Οι παίκτες του Βασ. Μπρατσιάκου βρήκαν αντίσταση στο πρώτο δεκάλεπτο παίρνοντας μια διαφορά 6 πόντων έκλεισαν το δεκάλεπτο με 26-20.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γυμναστικός ήταν εξίσου καλός και έκλεισε την δεύτερη περίοδο με 21-15 και πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος με 47-41.

Μέχρι εκεί ήταν η αντίσταση των φιλοξενουμένων αφού στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Βασ. Μπρατσιάκου ήταν εντυπωσιακοί και υποχρέωσαν τους αντιπάλους τους να πετύχουν μόνο 9 πόντους στην τρίτη περίοδο. 33-9 το επί μέρους σκορ και του αγώνα άρχισε να εκτοξεύεται στο 80- 50.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γυμναστικού έκανα επίδειξη δύναμης έκλεισαν την τέταρτη περίοδο με 24-17 περνώντας την κατοστάρα γεμίζοντας ενθουσιασμό τους πολυάριθμους φίλαθλους που είχαν κατακλύσει το ''Ν. Μαρίνος'' της Κύμης με την μεγάλη σε έκταση νίκη τους 104-61.

Δεκάλεπτα:(26-200, (21-150, (33-90, (24-17)