Απόδραση στα Βασιλικά από την Σκεπαστή 1-2

Σημαντική βαθμολογική νίκη πέτυχε η ομάδα της Σκεπαστής μέσα στα Βασιλικά με 1-2 .
 Με την νίκη αυτή οι φιλοξενούμενοι προσπέρασαν στον βαθμολογικό πίνακα της Β' Κατηγορίας του βορείου ομίλου την ομάδα των Βασιλικών φτάνοντας στους 22 πόντους.
Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν στο σκορ στο 26' με ωραίο σουτ έξω από την περιοχήν του Θαλασσινού Αθ.
Οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και στο 55' ισοφάρισαν με τον Σταμούλο με σουτ μέσα από την περιοχή.
Το νικητήριο γκολ για την ομάδα της Σκεπαστής πέτυχε ο Γερογιάννης έξι λεπτά πριν το τέλος(84') με μακρινό σουτ.