Καλό θέαμα στο Εθν. Στάδιο Χαλκίδας

Καλό θέμα πρόσφεραν ο Ολυμπιακός Χαλκίδας που αντιμετώπησε τον Παντριαδικό και πήρε την νίκ με 2-1. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ και να πάνε στα αποδυτήρια με το υπέρ τους σκορ. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους αλλά δυο λεπτά αργότερα ο Παντιαδικός μείωσε και ξαναμπήκε στον αγώνα. Τελικά οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη που τους φέρνει μόνους δεύτερους στην βαθμολογία.
Στο 26' με πλασέ του Τζάβρα ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ 1-0 ενώ είχε ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με σκόρερ τον Δάσκο στο 66' 2-0

Δυο λεπτά αργότερα ο Παντριαδικός μείωσε σε  με γκολ που σημείωσε ο Καλοχωρίδης 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.
Να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι  από το 76' έπαιζαν με 10 παίκτες λόγο αποβολής του Κουρούπη.