Νίκη με τύχη ο ΑΟΝ Αρτάκης

Νίκη με τύχη για την ομάδα της Αρτάκης που πήρε την νίκη με 2-1 απέναντι στον πολύ καλό Ταμυναϊκό ειδικά του Β' ημιχρόνου.
Από ένα ημίχρονο είχαν οι δυο ομάδες με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 2-0 και να είναι καλύτεροι μέσα στον αγωνιστικό χώρο , ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που επέβαλαν τον ρυθμό τους μείωσαν το σκορ νωρίς, είχαν ένα δοκάρι, και ένα τετ-ατε.
Δυνατά μπήκε στον αγώνα ο ΑΟΝΑ πήρε γρήγορα το κέντρο και επέβαλε τον ρυθμό του.
Στο 17' ο Καραχάλιος με πλασέ άνοιξε το σκορ 1-0.
Με την λήξη του ημιχρόνου ο Μαστροκώστας διπλασίασε τα τέρματα του ΑΟΝΑ 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη στο 48' ο Ταμυναϊκός με δυνατό πλασέ του Πιλάτη μείωσε το σκορ 1-2.
Στο 63' τετ-ατε πλασέ του Μαστροκώστα απέκρουσε ο Ντουρέκας
Στο 75' τετ -ατε του Τσαλιαγκού Β  πλάσαρε άουτ
85' Κεραυνός του Σταμέλου τράνταξε το δοκάρι του Ευαγγελινού.
87. Μέσα στο τέρμα ο Κεραιδάς κατάφερε να πλασάρει άουτ.