Παρασκευή, 31 Οκτωβρίου 2014

Μπαρμπούνης -Καρατσόλιας στους 100.4

Δυο γκολκίπερ φιλοξένησε στην εκπομπή του ''Μετά το 90'' ο Χρήστος Μπεκιάρης στο Ράδιο  Ιστιαία 100.4. Τον γκολκίπερ της Ένωσης Ιστιαίας Χρ Καρατσόλια και τον ομόλογο του στην ΑΕΚ Ν. Πύργου Βασίλη Μπαρμπούνη σε μια συνέντευξη που είπαν πολλά και ενδιαφέροντα για τις ομάδες τους αλλά και για το ποδόσφαιρο της Βόρειας Εύβοιας.
Ακούστε όλη την συζήτηση που είχαν με τον Χρ. Μπεκιάρη


Οι αγώνες του Σ/Κ 1 & 2 Νοεμβρίου

                         Footbal League 4η αγωνιστική
Κ 2/11/14
15:00
Επισκοπή – Ηρακλής Ψαχνών       
             
Κ 2/11/14
15:00
Αλιμος - Παναιγιάλειος

Κ 2/11/14
15:00
Πανηλειακός - Χανιά

Κ 2/11/14
15:00
Αχαρναϊκός - ΑΕΚ

Δ 3/11/14
15:00
Παναχαϊκή - Ερμιονίδα

Δ 3/11/14
18:00
Καλλιθέα – Απόλλων Σμύρνης



Α' κατηγορία 7η αγωνιστική

Ημερ
Ωρα
Διαγωνιζόμενες ομάδες
Αποτ
Σ 1/11/14 13:00
Απόλλων Ερέτριας – ΑΟ Σκύρου

Σ 1/11/14 15:15
Καστέλλα – Ολυμπιακός Χαλκ.

Σ 1/11/14 15:15
ΑΟ Χαλκίς – ΑΟ Λουκισίων

Σ 1/11/14 15:15
ΑΟΝ Αρτάκης – ΑΠΚΟ Δροσιάς

Κ 2/11/14 15:15
Λήλας Βασ. - Μακρυκάπα

Κ 2/11/14
15:15
Εν. Ιστιαίας – Δόξα Προκοπίου

Κ 2/11/14
15:15
ΑΟ Αυλωναρίου - Παντριαδικός

Κ 2/11/14
15:15
Ταμυναϊκός – ΑΟ Αυλίδας



Β' κατηγ. 1ος όμιλος 5η αγωνιστ.

Σ 1/11/14 15:15
Βουτάς - Σκεπαστή

Σ 1/11/14 15:15
ΑΟ Ωρεών – Κήρινθος

Σ 1/11/14 15:15
Μαντούδι – Ερμής Πηλίου

Σ 1/11/14 15:15
Αρης Αγ. Αννας – ΑΟ Αιδηψού

Κ 2/11/14
15:15
 Βασιλικά  – Ακαδ. Ιστιαίας

Κ 2/11/14
15:15
Ολυμπιακός Λιμν. - Παπάδες

Κ 2/11/14
15:15
Ταξιάρχης – ΑΕΚ Ν Πύργου



Β' κατηγ. 2ος όμιλος 5η αγωνιστ.

Σ 1/11/14 15:15
ΠΑΟ Κανήθου - Αλάτσατα

Σ 1/11/14 15:15
Αφράτι – ΑΕΚ Χαλκίδος

Σ 1/11/14 15:15
Εύριπος - Ατταλη

Κ 2/11/14
15:15
Ερμήλιος - Κοντοδεσπότι

Κ 2/11/14
15:15
Προποντίδα – Καλοχ/Παντείχι

Κ 2/11/14
15:15
Αστ. Βατώντα - Ελλήσποντος

Κ 2/11/14
15:15
Απόλλων Παραλς–ΑΕ Χαλκίδας



Β' κατηγ. 3ος όμιλος 5η αγωνιστ.

Σ 1/11/14 15:15
ΑΟ Δύστου – Νηλέας Νεοχωρίου

Σ 1/11/14 15:15
Ολυμπος Γυμνου–ΑΟ Τραχηλίου

Σ 1/11/14 15:15
Μιαούλης Φ – Ευβοϊκός Αγ. Νικολ

Κ 2/11/14
15:15
ΑΟ Ζάρητρα – Άρτεμις Αγ Γεωργ

Κ 2/11/14
15:15
Ληλάντιο - Κάρυστος

Κ 2/11/14
15:15
Μαρμάρι - Κόσκινα

Κ 2/11/14
15:15
Ηρακλής Πρασ. - Αμαρυνθιακός



Γ' κατηγ. 1ος όμιλος 4η αγων.

Σ 1/11/14 15:15
ΠΑΟ Λιχάδας – Αναγ. Γιάλτρων

Κ 2/11/14
11:30
Ελληνικά - Μυρμιδόνες

Κ 2/11/14
11:30
Ευβοϊκός Γουβών–ΟΠΑ Αιδηψού

Κ 2/11/14
12:00
Ερμής ροβιών – Σπαθαρ/Καλύβια

Κ 2/11/14
12:00
Βυζάντιο Ν Πύργου–Ακράτητος 



Αρτεμησιακός – Καμάρια
3 - 0


Γ' κατηγ. 2ος όμιλος 4η αγων.

Κ 2/11/14
11:30
Απόλλων Χαλκ – Κεραυνός Χαλκ

Κ 2/11/14
11:30
Σταυρός – Φοίνικας Ψαχνών

Κ 2/11/14
11:30
Αστέρας Δροσιάς - Πισσώνας

Κ 2/11/14
11:30
ΑΟ Πολιτικών - Καμάρες

Κ 2/11/14
15:15
Στροφυλιακός – Αγ. Αθανάσιος



Γ' κατηγ. 3ος όμιλος 3η αγων.

Σ 1/11/14 15:15
Ατρόμητος Χαλκ – Αγιος Λουκάς

Σ 1/11/14 15:15
Αρης Αγ. Ιωάννη – Αίας Χαλκίδας

Σ 1/11/14 15:15
Εραπος - Κονίστρες

Κ 2/11/14
15:15
ΑΟ Κανήθου – ΑΟ Κριεζών

Κ 2/11/14
15:15
Μονόδρι – Κεραυνός Μύτικα

Τελετή απονομής ζωνών , Dan και διπλωμάτων στη Λιμνη

Το Σάββατο 1 Νοεμβρίου και ώρα 18.00 , στο κινηματοθέατρο της Λίμνης , θα γίνει τελετή απονομής ζωνών , Dan και διπλωμάτων .
Οι αθλητές και οι αθλήτριες θα παρουσιαστούν με πολιτική αμφίεση και ΟΧΙ με καρατέγκι .
Η τελετή θα είναι ανοιχτή για το κοινό , είστε όλοι προσκεκλημένοι .

Δόθηκε άδεια απο την ΕΠΣΕ σε όλα τα ΜΜΕ


Το πρόγραμμα Μπάσκετ του Σαββατοκύριακου


Β' Εθνική κατηγορία

Ημερ
Ωρα
Διαγωνιζόμενες ομάδες
Διαιτητές
2/11/14
17:00
Γ.Σ. Κύμης - Ιωνικός



Α' ΕΣΚΑΣΕ

1/11/14
18:00
Αρης Θήβας- ΠΑΣ Χαλκίδας
Χριστοδούλου-Γερονικολός


Β' ΕΣΚΑΣΕ

1/11/14
18:00
ΑΕΕ Παναγίτσας-ΑΓΕ Χαλκ.
Μαμασούκα -Παστήρας
1/11/14
18:00
Οπούντιος -ΑΣ Καρυστίας
Κοτσιμπός-Παντρευτής
1/11/14
17:00
Ερέτρια - Αλέξανδρος
Μ Κάλφα - Βαρσαμάς
2/11/14
13:00
ΑΟ Κύμης - Αβαντες
Χαϊνά - Χατζής
2/11/14
17:00
Απόλλων - Κένταυρος
Χριστοδούλου-Γερονικολός


Πρωτάθλημα Εφήβων

1/11/14
16:00
Αρης θ – ΓΣ Ερμής
Χριστοδούλου
1/11/14
17:00
Αυλίδα - Κάδμος
Μ Κάλφα - Βαρσαμάς
2/11/14
17:00
ΑΓΕ Χαλκ.-Αλέξανδρος
Παντελίδης-Μασλατζίδης
2/11/14
15:00
Αστέρας Α – Ακδ Χαλκ.
Μ Κάλφα - Παστήρας
2/11/14
17:00
Απόλλων Λιβ – ΓΣ Ιτέας
Χριστοδούλου -Γλυκός


Πρωτάθλημα Παίδων

1/11/14
10:00
Στύρα -Αστέρας Αλιβ.
Χατζής
1/11/14
16:00
ΠΑΣ Χαλκίδας-Αλέξανδρος
Χαϊνα - Μασλατζίδης
1/11/14
16:00
ΑΠΑΣ Χαλκ.-Ακαδ. Χαλκ.
Μαμασούκα -Παστήρας
1/11/14
18:00
Παναγίτσα – ΑΓΕ Χαλκ.
Μασλατζίδης- Ζεϊτουνιάν
1/11/14
12:00
Μεδεών - Ιτέα
Γλυκός
1/11/14
15:00
Τελεθριακός-Λοκρός
Τσάλλας-Μασλατζίδης
1/11/14
17:00
Σύλλας- ΑΑ Ιστιαίας
Τσάλλας-Μασλατζίδης
2/11/14
11:30
ΓΣ Κύμης-Αιας Αλιβερίου
Χαϊνα - Χατζής
2/11/14
19:00
ΓΣ Ερμής-Αυλίδα
Βαρσαμάς - Αρτσίτας
2/11/14
18:00
Κάδμος-Αρης Θήβας
Χουγιάζος-Ανδρέου
2/11/14
17:00
Ερέτρια - Μαλεσίνα
Βαρσαμάς - Αρτσίτας
2/11/14
14:00
Κύνος - Πήγασος
Παντρευτής-Χρυσοβέργης
2/11/14
11:00
Εσπερος - Μούτα
Ζάχος - Σαμαράς
2/11/14
17:00
Αρης Σπερ- Αναγ. Λαμίας
Ευαγγελόπουλος


Πρωτάθλημα Νεανίδων

2/11/14
15:00
ΑΓΕ Χαλκίδας-Αρης Θηβας
Παντελίδης-Μασλατζίδης
2/11/14
13:00
Αστέρας Αλ- ΑΠΑΣ Χαλκ.
Μ Κάλφα - Παστήρας
2/11/14
13:00
Αναγ Λαμίας-Σύλλας
Ζάχος - Παρράκης
2/11/14
16:00
Μαλεσίνα-Μάκαρος
Παντρευτής-Χρυσοβέργης

Έπεσε δύσκολα ο ΟΠΕΧ στου Ζωγράφου

Παρά την καλή του εμφάνιση δεν τα κατάφερε ο ΟΠΕ Χαλκίδας στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής Ανδρών και γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες εκτός έδρας από τον Ζωγράφου με 3-1 σετ για την δεύτερη αγωνιστική
Τα σετ: (25-23) - (25- 23) - (16-25) - (25-20)
ΟΠΕΧ: Χρ. Αδάμ
Μάρκου, Σπύρου, Κοντσιλίδης, Δράκος, Βαχαβιόλος, Σφυρίδης, Συνοδης, Μπελίτσας, Περρης, Χουσταλάκης.

Τα αποτελέσματα:
Ζωγράφου - ΟΠΕ Χαλκίδας  3-1
Πολιτεία - Αμάραντος            2-3
Γέρακας - Βύρωνας               3-2
Κουκάκι - Ιωνικός                 0-3
Αμπελόκηποι - Ν Μάκρη      1-3
Γκράβα - Αγ. Παρασκευή      0-3

Η επόμενη αγωνιστική:
ΟΠΕ Χαλκίδας - Πολιτεία
Βύρωνας - Ζωγράφου
Ιωνικός - Γέρακας
Ν Μάκρη - Κουκάκι
Αγ Παρασκευή - Αμπελόκηποι
Αμάραντος - Γκράβα

Πρωτάθλημα Β' Εθνικής ποδοσφαίρου Γυναικών

Ξεκίνησε με τους αγώνες της 1ης αγωνιστικής το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Β' Εθνικής Γυναικών με την ομάδα των Αβαντίδων να κάνει το ρεπό της.

Τα αποτελέσματα:
Μεντεκας - Ροδόπη                   2-1
Αγρ. Αστέρας - Πανσερραϊκη   4-1
Μαγνησιακός -Τρίκαλα             0-2
Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής 9 Νοεμβρίου:
Αβαντίδες - Μέντεκας
Ροδόπη - Αγρ. Αστέρας
Τρίκαλα - Πανσερραϊκή

Ο ΟΠΕΧ στις Προεθνικες ομάδες Παμπαίδων-Παγκορασίδων

Ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός προπονητής της ΕΣΠΑΑΑ Κώστας Μολυβάς κάλεσε τους αθλητές της Προεθνικής Παμπαίδων για την πρώτη προπόνηση της αγωνιστικής περιόδου 2014-2015 την Δευτέρα 3 Νοεμβρίου και ώρα 21:00 στο κλειστό γήπεδο του Λυκείου Μελισσίων.
Μεταξύ των 18 αθλητών βρίσκονται και οι Μανδηλάρης Στέφανος και Φάνης Ρουσσόπουλος του ΟΠΕΧ.
Την Τετάρτη 5 Νοεμβρίου ο Κώστας Μολυβάς
στο κλειστό της Παλήνης θα κάνει την πρώτη προπόνηση της αγωνιστικής περιόδου 2014-2015 για την Προεθνική ομάδα Παγκορασίδων.
Μεταξύ των 19 αθλητριών βρίσκεται και η Λυδια Αδάμ του ΟΠΕΧ.

Ξεκίνημα με νίκες για τις μικτές Ευβοίας

Δεύετρη  αγωνιστική για το πρωτάθλημα Ενώσεων και οι μικτές της Εύβοιας (Νέων & Παίδων) που είχαν ρεπό την 1η αγωνιστική αγωνίστικαν στο Ενωσιακό Βοιωτίας με τις αντίστοιχες μικτές Βοιωτίας και μας έφεραν τις πρώτες νίκες στην Εύβοια. 3-0 νίκη για τους Νέους και νίκη 2-0 για τους Παίδες .
Αναλυτικά:

Πρωτάθλημα Παίδων 2η αγωνιστική
Βοιωτία - Εύβοια              0-2
Ευρυτανία - Φωκίδα         0-2
Βαθμολογία
Θ
Ομάδες
Αγ
Δ-Τ
Β
1
Φθιώτιδα
2
5-2
6
2
Εύβοια
1
2-0
3
3
Φωκίδα
1
3-0
3
4
Βοιωτία
2
2-5
0
5
Ευρυτανία
2
0-5
0

Πρωτάθλημα Νέων  2η αγωνιστική 
Βοιωτία - Εύβοια             0-3
Ευρυτανία - Φθιώτιδα     0-6
Βαθμολογία
Θ
Ομάδες
Αγ
Δ-Τ
Β
1
Εύβοια
1
3-0
3
2
Φωκίδα
1
3-1
3
3
Φθιώτιδα
2
6-3
3
4
Βοιωτία
2
3-4
0
5
Ευρυτανία
2
0-7
0

Στην Στερεά ο ΠΑΟΚ για ταλέντα


Το πρώτο camp προεπιλογής ταλέντων στη Στερεά Ελλάδα για τις ηλικίες 1999-2002, πραγματοποιεί η ΠΑΕ ΠΑΟΚ στις 10 και 11 Νοεμβρίου 2014, στη Λαμία, στο γήπεδο Ροδίτσας.

Την πρώτη ημέρα 10.11.14  στις 15.30 θα δοκιμαστούν οι γεννηθέντες το 1999, στις 17.00 οι γεννηθέντες το 2000 και στις 18.30 οι γεννηθέντες το 2001 και το 2002.

Τη δεύτερη μέρα 11.11.14  στις 15.30  θα δοκιμαστούν οι γεννηθέντες το 1999, στις 17.00 οι γεννηθέντες το 2000 και στις 18.30 οι γεννηθέντες το 2001 και το 2002.

Την ΠΑΕ ΠΑΟΚ θα εκπροσωπήσουν ο υπεύθυνος scouting των Τμημάτων Υποδομής Γιάννης Αβραμίδης και οι συνεργάτες του.

Οι συνεργαζόμενοι προπονητές είναι οι Ρήγας Ηλίας, Νεοχωρίτης Θανάσης, Σταυρογιάννης Δημήτρης και Καψαλιάρης Γιώργος (προπονητής τερματοφυλάκων).

Υπεύθυνοι διεξαγωγής του camp είναι οι Σακελλάρης Κωνσταντίνος (6974756676) και Σιάππας Θωμάς (6994080636).

Δηλώσεις συμμετοχής μπορούν να υποβληθούν μέχρι και την Παραασκευή 7.11.2014.

Ο ΠΑΟΚ ευχαριστεί τον πρόεδρο του Α.Σ. Ηρακλή Ροδίτσας/Ακαδημία κ. Βάρσο για την συνεργασία

Πέμπτη, 30 Οκτωβρίου 2014

ΑΟ Χαλκίς - ΑΟ Λουκισίων


Φ.Σ.Α. Ταμυναϊκός: Πρόσκληση


Οι "ΑΡΤΕΜΙΔΕΣ" ξεκινούν στις 23 Νοεμβρίου


Το μεσημέρι της Πέμπτης 30 Oκτωβρίου 2014, ολοκληρώθηκε η κλήρωση της Γ' Εθνικής του Γυναικείου Πρωταθλήματος στα γραφεία της ΕΠΟ στο πάρκο Γουδί.
Το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής και για τους 8 ομίλους θα ξεκινήσει στις 23 Νοεμβρίου.
Παραθέτουμε το πρόγραμμα του 6ου Ομίλου στον οποίο αγωνίζονται τα κορίτσια της Βόρειας Εύβοιας οι «Αρτέμιδες», πάντα κάτω από το όνομα και την υποστήρξη του «ΑΟ Ωρεών»

6ος όμιλος
1η αγωνιστική
Νηρηίδες Φθίας - Απολλωνίδες Ερέτριας
Ωρεων ΑΟ - Αθηναϊκός Αγ. Δημητρίου
ρεπό ΑΟ Συκαμίνου

2η αγωνιστική
Απολλωνίδες Ερέτριας - Ωρεων ΑΟ
Αθηναϊκός Αγ. Δημητρίου - ΑΟ Συκαμίνου
ρεπό Νηρηίδες Φθίας

3η αγωνιστική
Ωρεων ΑΟ - Νηρηίδες Φθίας
ΑΟ Συκαμίνου - Απολλωνίδες Ερέτριας
ρεπό Αθηναϊκός Αγ. Δημητρίου

4η αγωνιστική
Νηρηίδες Φθίας - ΑΟ Συκαμίνου
Απολλωνίδες Ερέτριας - Αθηναϊκός Αγ. Δημητρίου
ρεπό Ωρεων ΑΟ

5η αγωνιστική
Αθηναϊκός Αγ. Δημητρίου - Νηρηίδες Φθίας
ΑΟ Συκαμίνου - Ωρεων ΑΟ
ρεπό Απολλωνίδες Ερέτριας



Μπεκιάρης Χρήστος

Το Δ/Σ του ΗΡΑ προ αποφάσεων.

Η κατάσταση στο ποδοσφαιρικό τμήμα του Ηρακλή Ψαχνών φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα.
Μετά τα κρούσματα απειθαρχίας που παρατηρήθηκαν η Διοίκηση της ομάδας ετοιμάζεται να πάρει δραστικά μέτρα και να λύσει το πρόβλημα που έχει προκύψει στο εσωτερικό του ΗΡΑ.
Οι πληροφορίες θέλουν τον κ Στούπα και τους συνεργάτες του να κινούνται  γρήγορα προς αποκατάσταση της ηρεμίας στην ομάδα. Μετά τις απολογίες των Ράντι, , Νάκα και Πολίτη το Δ/Σ είναι βέβαιο ότι θα πάρει τις αποφάσεις που θα επαναφέρουν την τάξη και την ηρεμία στην ομάδα. Εν αναμονή εξελίξεων λοιπόν στον Ηρακλή Ψαχνών.

Γυμναστικός Κύμης: Το ντέρμπι της Κυριακής



Ο αγώνας της Κυριακής ανάμεσα στον ΓΣ Κύμης και τον Ιωνικό Νικαίας αναμένεται να είναι ντέρμπι, καθώς θα βρεθούν αντιμέτωποι οι δύο πρωτοπόροι του βαθμολογικού πίνακα. Ο Γυμναστικός όμως έχει σαφώς την δυνατότητα να επιβάλει τον ρυθμό του, να πάρει την νίκη και να δείξει σε όλους ότι είναι το ακλόνητο φαβορί για την άνοδο. Σε αυτήν την προσπάθεια θα έχει σίγουρα επιπλέον ώθηση από τον φίλαθλο κόσμο της Κύμης που θα δώσει ξανά δυναμικό παρών στις κερκίδες!
Ακούστε τι είπε για τον Γυμναστικό Κύμης ο προπονητής του Βασίλης Μπρατσιάκος στον Σταύρο Ιωακείμ και στην εκπομπή ''Σκορ και Ρεκόρ'' του Ράδιο Ένα 98.1 για την μέχρι τώρα πορεία του Γυμναστικού και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Ιωνικό.

Νταβόρ Γιακόβλεβιτς: Ο 1ος σκόρερ ολων των εποχών στην Β΄ Εθνική: Αφιέρωμα

Κλείνοντας ένα χρόνο (29 Νοεμβρίου) το EVIAGOAL έχει κάνει πολλά αφιερώματα σε Αθλητές που έδωσαν το παρόν στα Ευβοϊκά γήπεδα.Κλείνοντας την πρώτη χρονιά λειτουργίας μας σας παρουσιάζουμε τον πρώτο σκόρερ όλων των εποχών της Β' Εθνικής που αγωνίστηκε και στα Ευβοϊκά γήπεδα, εργάστηκε σαν προπονητής και σήμερα ζει εδώ κοντά μας στην Χαλκίδα. Ο λόγος για τον Νταβόρ Γιακόβλεβιτς

Ο υψηλόσωμος Μαυροβούνιος επιθετικός ξεκίνησε τα πρώτα χρόνια της καριέρας του στο Μαυροβούνιο για να έρθει στην Ελλάδα το 1993 για λογαριασμό του Λεβαδειακού.
Τα επόμενα δύο χρόνια συνέχισε με τη φανέλα της Χαλκίδας, τη περίοδο που η ομάδα έπαιζε στη Γ΄εθνική. Το άστρο που είχε δεν άργησε να φανεί. Ο Νταβόρ συνέχισε τη πορεία του στο Ελληνικό ποδόσφαιρο
μετακομίζοντας στην Καισαριανή για χάρη του Εθνικού Αστέρα οπού τη τριετία αυτή αποτέλεσε το βαρύ πυροβολικό του Εθνικού Αστέρα.

Τη περίοδο 1997-98 ο Μαυροβούνιος επιθετικός σπάει τα κοντέρ στον πίνακα των πρώτων σκόρερ της Β΄Εθνικής και πετυχαίνει 34 τέρματα, τα οποία μέχρι σήμερα κατέχουν το ρεκόρ όλων των εποχών στην ιστορία της κατηγορίας.

Ο γενικότερος απολογισμός τερμάτων την τριετία αυτή, φτάνει στα 81 γκολ, από τα οποία τα 4 τα πέτυχε σε αγώνες κυπέλλου. Ακόμα και στις ημέρες μας η φανέλα του Γιακόβλεβιτς έχει ιδιαίτερη αξία, καθώς παραμένει ακόμα στο γήπεδο της Καισαριανής.Η συνέχεια του στα Ελληνικά γήπεδα ήταν στο Αγρίνιο(Β’ Εθνική), Νίκη Βόλου, Αχαρναικό και τελευταίος σταθμός ο Ευβοϊκός. Από ότι φαίνεται, θα πρέπει να περάσουν αρκετά χρόνια για να σπάσει αυτό το ρεκόρ του Νταβόρ Γιακόβλεβιτς από κάποιον άλλο ποδοσφαιριστή καθώς αν συνυπολογίσουμε τα τέρματα που καταγράφονται στη Β΄ εθνική τα τελευταία χρόνια, θα δούμε οτί είναι σχεδόν τα μισά.

Στην βίβλο των σκόρερ όλων των εποχών ο Νταβόρ Γιακόβλεβιτς παραμένει ακόμα και σήμερα πρώτος με τα 34 γκολ που σημείωσε την περίοδο 1997-1998 ενώ στην δεύτερη θέση ακολουθεί ο Αχιλλέας Αδαμόπουλος της Ξάνθης την περίοδο 1988-1989 με 30 γκολ και τρίτος σκορερ όλων των εποχών είναι οΖτένκο Μουρ του ΠΑΣ Γιάννενα την περίοδο 1993-1994 με 29 γκολ. Ρεκορ που μέχρι και σήμερα είναι ακατάριπτα.
Αργότερα συνέχισε την καριέρα του σαν προπονητής στην Εύβοια έχοντας πλέον αποκτήσει τον σεβασμό όλης της ποδοσφαιρικής Εύβοιας.
Μέχρι την περίοδο 2013-2014 ήταν προπονητής στον ΑΠΚΟ Δροσιάς.
Είναι από τους ανθρώπους που πρόσφερε στο Ευβοϊκό ποδόσφαιρο και όλη η Εύβοια του το αναγνώρισε και σαν ποδοσφαιριστή αλλά και σαν προπονητή. 

Τετάρτη, 29 Οκτωβρίου 2014

Live score. Κύπελλο Ευβοίας


Ξεκινά την Τετάρτη 29  Οκτωβρίου η 4η φάση του κυπέλλου Ευβοίας με τρεις συναντήσεις ενώ η άλλες πέντε θα διεξαχθούν την επόμενη Τετάρτη.
Τα αποτελέσματα των αγώνων:
Ημερ
Ωρα
        Διαγωνιζόμενες ομάδες
      Αποτ
29/10/14
14:45
Εν. Ιστιαίας – Δόξα Προκοπ.
Παράταση
πέναλτι
0 - 0 
1 - 1
4 - 2   Τ
29/10/14
14:45
Ατρόμητος Βασιλ – Ακαδ. Ιστιαίας
1 - 0   Τ
29/10/14
14:45
Ελλήσποντος – ΑΟ Αυλίδας
1 - 0   Τ


Φωτό & εικόνα (video) από το Δημ. Γήπεδο Ιστιαίας


Δείτε τα γκολ του αγώνα που τέλειωσε 0-0 στην κανονική διάρεκεια, 1 - 1 στην παράταση και 4 - 2 στα πέναλτι
Το παιχνίδι περιγράφεται αναλυτικά σε άλλη ανάρτηση  ΕΔΩ


Φωτογραφίες Νο1


Φωτογραφίες Νο2

Δείτε Video με Ολα τα Γκολ του Αγώνα


Μπεκιάρης Χρήστος

Ο Ατρόμητος Βασιλικών νικητής στο ντέρμπι

Υπό συνεχή βροχή και σε ένα γήπεδο τέλμα διεξήχθη ο αγώνας του Ατρόμητου Βασιλικών με την Ακδημία Ιστιαίας για την Δ' φάση του κυπέλλου Ευβοίας που ανέδειξε νικητή τον Ατρόμητο με 1-0 ( ο οποίος αγωνίστηκε με αρκετές ελλείψεις), με ένα γκολ που σημειώθηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα και έδωσε το εισιτήριο στην ομάδα των Βασιλικών στους οκτώ του θεσμού.

Με αιφνιδιασμό από τους φιλοξενούμενους ξεκίνησε ο αγώνας όταν ο Παπανδρέου σημάδεψε στο 1' τα δοκάρια του Μιχ. Αντωνίου. 
Για την συνέχεια  ο βαρύς αγωνιστικός χώρος δεν επέτρεψε στις ομάδες να δημιουργήσουν με αποτέλεσμα για την συνέχεια να διεξαχθεί ένα παιχνίδι κέντρου χωρίς αξιόλογες φάσεις. Το σφύριγμα της λήξης του κ Σέγκου για το πρώτο μέρος, έστειλε ισόπαλες με 0-0 τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα παρά τις άσχημες γηπεδικές συνθήκες, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν μεγάλη ευκαιρία στο 50' με τον Δαρζέντα από κοντά να πλασάρει άουτ.
Στην συνέχεια και για ένα δεκαπεντάλεπτο οι γηπεδούχοι πίεσαν αλλά χωρίς αποτέλεσμα, ενώ στο 67' η Ακαδημία έμεινε με δέκα παίκτες λόγο αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Κουκούρα.
Κι ενώ όλα έδειχνα ότι ο αγώνας πάει σε παράταση, στο 89' ο Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι όταν ο Πολίτης ξεχύθηκε στα καρέ του Μαυρούτσικου, ο Αρσενόπουλος τον ανέτρεψε και καταλογίστηκε πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος εύστοχα κι έδωσε την νίκη - πρόκριση στον Ατρόμητο Βασιλικών 1-0.

Ατρόμητος Βασιλικών:
Αντωνίου Μιχ, Ηλιοδρομίτης, Αντωνίου Γ, Μιχαλόπουλος, Κρυσταλόγιαννης, Σταματούλας, Αναστασίου (71' Δούκας), Δήμου, Πολίτης, Σταμούλος, Σούρλας ( 55' Λαδογιαννης)

Ακαδημία Ιστιαίας:
Μαυρούτσικος, Κρυσταλόγιαννης, Καλαμπόκας, Παπανδρέου, Αρσενόπουλος, Αφένδρας, Κούκουρας, Σιάνος, Δαρζέντας Δ, Δαρζέντας Αχ, Μπερμπεράι,(72' Τζαφεράι)


Στα πέναλτι η Πρόκριση για την Εν Ιστιαίας

Στο Δημ. Γήπεδο Ιστιαίας η Ένωση υποδέχθηκε την Δόξα Προκοπίου για την 4η φάση του κυπέλλου Ευβοίας σε  ένα αγώνα που η κανονική διάρκεια δεν ανέδειξε νικητή 0-0 και το παιχνίδι πήγε στην παράταση όπου και εκεί σκόραραν και οι δυο ομάδες 1-1 και φθάσαμε στην διαδικασία των πέναλτι όπου η Ένωση Ιστιαίας με 4-2 πήρε την πρόκριση για τους οκτώ του Κυπέλλου Ευβοίας.

Μοιρασμένος ξεκίνησε ο αγώνας με τους φιλοξενούμενους να έχουν καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας χωρίς όμως να είναι ιδιαίτερα απειλητικοί ενώ από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι ήταν φλύαροι ενώ στο πρώτο μέρος έγιναν λίγες φάσεις μπροστά στις δυο εστίες με αποτέλεσμα το σφύριγμα της λήξης να στείλει ισόπαλες τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα με την Ένωση Ιστιαίας να πιέζει, την Δόξα να αμύνεται σωστά ενώ δημιουργήθηκαν ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες.
Στο 56' Πλασέ από καλή θέση του Ν Γοργομάτη η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 60' Δυνατό σουτ του Αγγελόπουλου ελάχιστα άουτ.
Στο 65' από την μικρή περιοχή ο Χρ Ανέστης πλάσαρε άουτ.
Στο 69' η Δόξα πλησίασε το γκολ σε κεφαλιά του Δασκαλόπουλου που πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο 79' Νέα ευκαιρία για την Δόξα σε κεφαλιά του Κανελόπουλου έσωσε με απόκρουση ο Καρατσώλιας.
Στο 82' ο Παμφίλης έσωσε την εστία του σε κοντινή κεφαλιά του Κατσκογιαννη.
84' Στην επόμενη φάση ο Καρατσoλιας είπε όχι σε δυνατό σουτ του Δασκαλόπουλου, δείχνοντας για μια φορά ακόμα το μεγάλο του ταλέντο.
Στο 93' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Δασκαλόπουλος της Δόξας.
Το σφύριγμα της λήξης βρήκε ισόπαλες με 0-0 τις δυο ομάδες και ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση.
Στην λήξη του πρώτου μέρους της παράτασης 105' η Δόξα άνοιξε το σκορ. Ο Κουτσουφλάκης εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα βρήκε στο τείχος και κατέληξε στην γωνιά του Καρατσώλια για να γίνει το 0-1
που ήταν το σκορ του πρώτου μέρους της παράτασης, ενώ στο 104' με δεύτερη κίτρινη αποβλήθηκε ο αρχηγός της Εν Ιστιαίας Τριανταφύλλου.
Στο δεύτερο μέρος της παράτασης στο 116' οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν όταν σε εκτέλεση φάουλ του Γαβριήλ ο Βασ. Ανέστης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παμφίλη 1-1.  με την λήξη της παράτασης και ο αγώνας οδηγήθηκε στην διαδικασία των πέναλτι υπό το φως των προβολέων όπως και η παράταση βέβαια. 

Η Ένωση Ιστιαίας ήταν πιο εύστοχη και πήρε την νίκη πρόκριση με 4-2 πέναλτι και συνολικό σκορ μαζί με τον αγώνα 5-3



Η Σειρά των πέναλτι
Διαδικασία πέναλτι
σκορ
Τόουφρε
1 - 0
Μιχαήλ
άουτ
Β. Ανέστης 2 - 0
Ανδρέου
άουτ
Αντ. Γοργομάτης
3 - 0
Κανελόπουλος
3 - 1
Γαβριήλ
άουτ
Μορφούλης
3 - 2
Βσιλείου
4 - 2
Με κόκκινο οι εκτελέσεις της Δόξας Προκοπίου
Ένωση Ιστιαίας
Καρατσόλιας,Κατσικογιαννης,Βασιλείου,Τριανταφύλλου Σ,Αντωνίου,Τόουρφρε,Στεργείου Α (58΄ Αγγελόπουλος)Ανέστης Χ (91΄ Γαβριήλ), Ανέστης Β Γοργοματης Ν (62΄ Γοργομάτης Α)

Δόξα Προκοπίου
Παμφίλης Μιχαήλ, Κανελόπουλος, Μορφούλης  Γ,  Ανδρέου Α,  Ανδρέου Σ, Δασκαλόπουλος Σταμούλος, Κουτσουφλάκης, Γεωργίου (101΄ Μούντριζας), Μορφούλης Α
Δείτε ΕΔΩ ολα τα γκολ σε VIDEO αλλα και περισσότερο φωτορεοπορτάζ


>
πως φτιαχνω blog